Čo všetko môžeš robiť s účtom od Skrill?

od | 15 okt 2022 | internetové peňazenky

Internetová peňaženka Skrill je jednou z najstarších prevádzkovateľov elektronických peňaženiek. Bola založená v roku 2001 pod názvom Moneybookers. Už viac ako 15 rokov patrí k najuznávanejším menám na trhu s e-peňaženkami. Akceptuje ju mnoho obchodníkov, pokrových stránok, kasín, stávkových kancelárií a brokerov na internete. V tomto podrobnom článku sa dozvieš všetky dôležité informácie o tejto internetovej peňaženke. Oboznámime ťa s procesom registrácie, naučíme ťa ako ju používať a predstavíme ti jej služby a výhody.

Historické míľniky spoločnosti

Skrill vstúpila na trh s internetovými peňaženkami v roku 2001 pod názvom Moneybookers. Vo februári 2013 prevzala predplatenú kartu Paysafecard a v tom istom roku spoločnosť odkúpila najväčšia súkromná európska investičná spoločnosť CVC za 600 miliónov eur. Skrill momentálne patrí spoločnosti Paysafe Group a reguluje ju britský finančný orgán FCA. Aktuálne má niekoľko miliónov zákazníkov po celom svete.

Čo všetko môžeš robiť so Skrill účtom?

Vykonávať medzinárodné prevody peňazí

Uskutočni bezplatný prevod peňazí pomocou tvojej platobnej karty alebo bankového prevodu na bankový účet ktorejkoľvek z podporovaných krajín.

Platiť za tovar a služby na internete

Obchodníci po celom svete akceptujú Skrill ako platobnú metódu. Zabudni na vypisovanie údajov z karty či prihlasovanie sa do internet bankingu. Na zaplatenie nákupu na internete budeš potrebovať iba svoj e-mail a heslo tvojej Skrill peňaženky. Platby so Skrill sú bezplatné a okamžité.

Využívať služby internetovej peňaženky

Maj svoje peniaze bezpečne uložené v internetovej peňaženke. Plať a dostávaj zaplatené. Vkladaj a vyberaj peniaze jednoducho a okamžite. Na výber máš z viacerých platobných metód. Stiahni si mobilnú aplikáciu Skrill, a získaj tak prístup k tvojim financiám z mobilu.

Nakupovať a predávať kryptomeny

Nakupuj a predávaj kryptomeny v priebehu pár sekúnd. Zameň niektorú zo 40 tradičných men za kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano a mnoho ďalších.

Platiť a vyberať peniaze s kartou Mastercard

Predplatená karta MasterCard od Skrillu ti umožňuje platiť na internete, míňať peniaze a vyberať hotovosť v zahraničí. Skrill ti ponúka výhodné výmenné kurzy.

Funguje ako akákoľvek iná predplatená karta. Získaj prístup k svojim peniazom bez toho, aby si sa musel obávať o to, koľko míňaš. Aktuálny zostatok na tvojej predplatenej karte sa rovná zostatku na tvojej online peňaženke. V porovnaní s inými e-peňaženkami, sú poplatky za používanie karty Mastercard so Skrill nízke (iba 10 eur ročne).

Ako sa zaregistrovať a overiť Skrill účet?

Registrácia

Registrácia v Skrill je bezplatná a zaberie ti iba pár minút. Celý proces opisujeme v článku Registrácia a overenie Skrill účtu.

Overenie Skrill účtu

Iba overené Skrill účty majú nárok na všetky služby a lepšie podmienky. Overenie účtu je nevyhnutné, ak chceš získať VIP podmienky, odstrániť limity na transakcie a užiť si viac benefitov.

Na overenie účtu je potrebné doložiť nasledujúce dokumenty:

 • predná a zadná strana tvojho občianského preukazu, vodičského preukazu alebo pasu
 • tvoja selfie ako držíš v ruke papier s nápisom Skrill a dátumom overenia
 • doklad o adrese pobytu (napríklad účet za telefón, elektrinu). Musí byť na ňom zobrazené tvoje celé meno, adresa a nesmie byť starší ako 90 dní.

Ak chceš, aby overenie tvojho účtu prebehlo rýchlo a bezproblémovo, uisti sa, že si doložil všetky vyššie spomenuté dokumenty v čitateľnej podobe.

Poplatky, limity a bezpečnosť

Na výšku poplatkov vplýva mnoho faktorov, ako napríklad aktivita účtu, objem transakcii, meny, druh transakcie. Poplatky v Skrill sú veľmi obšírna téma, preto sa im podrobne venujeme v samostatnej sekcii Skrill poplatkov. Je dôležité mať prehľad o poplatkoch a vedieť či sa niektorému z nich dá vyhnúť alebo ho aspoň znížiť. Najjednoduchší spôsob ako znížiť tvoje poplatky za používanie Skrill peňaženky je dosiahnuť najvyšší level vo VIP programe od Skrill.

Tieto služby sú so Skrill zadarmo:

 • platby u obchodníkov na internete
 • prijímanie peňazí na tvoj Skrill účet
 • posielanie peňazí na medzinárodný bankový účet prostredníctvom služby Skrill Money Transfer

Limity

Podobne ako pri poplatkoch, Skrill má aj rôzne druhy limitov, napríklad limity na vklady a výbery. Môžu sa líšiť v závislosti od krajiny rezidencie, platobnej metódy, stupňa overenia užívateľa a úrovne VIP programu.

Bezpečnosť a ochrana pred podvodmi

Bezpečnosť je veľmi dôležitá téma, predovšetkým ak ide o tvoje peniaze. Skrill robí všetko preto, aby boli tvoje financie v bezpečí. Využíva špičkovú technológiu riadenia rizika a ochrany pred podvodmi. Každá transakcia prechádza podrobnou bezpečnostnou analýzou, aby Skrill predišla podvodným transakciám. Pri prihlasovaní do Skrill účtu sú tvoje údaje šifrované SSL technológiou najvyššej kvality. Príjemca tvojej platby neobdrží žiadne informácie o tvojej karte alebo bankovom účte. Internetová peňaženka Skrill má zabudovanú bezpečnostnú funkciu dvojstupňového overenia, ktorá ti pomáha ochraniť svoj účet.

Ako funguje dvojstupňová autentifikácia?

Vždy keď sa prihlásiš do tvojho Skrill účtu alebo chceš vykonať transakciu na smartfóne či tablete, Skrill ti vygeneruje kód na jedno použitie. Tento kód je doplnkom ku klasickým prihlasovacím údajom a mení sa každých 30 sekúnd. Vďaka tomu je takmer nemožné, aby sa do tvojho účtu dostala iná osoba. Ak túto bezpečnostnú funkciu skombinuješ so silným heslom, o svoje financie sa báť nemusíš.

Na základe novej európskej regulačnej požiadavky SCA (Strong Customer Authentication), ktorá vyšla do platnosti v septembri 2019, ťa pri niektorých transakciách a prihlásení môže Skrill požiadať o extra overenie v podobe 6-ciferného SMS kódu alebo zadaním vašej hlavnej e-mailovej adresy.

Platobné metódy na dobitie tvojho Skrill účtu

Pri vkladoch a výberoch na tvojom Skrill účte máš k dispozícii viacero platobných možností. Na výbery z automatov ti poslúži ich predplatená karta Mastercard.

Dobitie Skrill účtu

 • bankový prevod
 • okamžitý prevod prostredníctvom Rapid Transfer
 • v hotovosti pomocou Paysafecash
 • platobná karta Visa a Mastercard
 • Paysafecard

Výber zo Skrill účtu

 • bankový prevod
 • karta Visa
 • krypto peňaženka
 • e-peňaženka Neteller

Mobilná aplikácia Skrill

Internetová peňaženka Skrill disponuje aj mobilnou aplikáciou pre zariadenia so systémom Android a iOS. So Skrill mobilnou aplikáciou získaš prístup k svojim financiám kedykoľvek a kdekoľvek. Umožňuje ti:

Mobilná aplikácia Skrill

 • posielať a prijímať peniaze v rámci 180 krajín po celom svete
 • dobiť tvoj Skrill účet
 • vyberať peniaze z účtu
 • kontrolovať stav tvojho účtu
 • platiť na internete a u obchodníkov
 • dostávať upozornenia o pohyboch na účte
 • získať prístup k rýchlej zákazníckej podpore
 • vložiť dokumenty na overenie

  Bezplatná aplikácia je dostupná v Apple store a Google Play. Prístup k rýchlym a lacným transakciám je vďaka mobilnej appke ešte jednoduchší.

  Zákaznícka podpora Skrill

  Skrill disponuje prehľadnou sekciou s najčastejšími otázkami svojich klientov v češtine. Odpovede na všeobecné otázky získaš rýchlo vďaka ich FAQ sekcii. Nájdeš tam desiatky otázok a odpovedí o účte, spoločnosti, platbách, bezpečnosti a predplatenej karte. Je veľmi pravdepodobné, že sa vďaka tomu vyhneš priamemu kontaktu s tímom podpory Skrill.

  Skrill nedávno prestavila aj virtuálnu asistentku Sofiu. Tú môžeš kontaktovať cez ikonku robota v pravom dolnom rohu. Sofia zatiaľ odpovedá na krátke otázky v angličtine.

  Ak potrebuješ vyriešiť komplikovaný problém, môžeš Skrill kontaktovať cez:

  • e-mail: help@skrill.com
  • telefón
  • kontaktný formulár na ich webe
  • sociálne siete

  VIP členovia majú prístup k exkluzívnej nepretržitej podpore. Najvyššia úroveň ich VIP programu poskytuje aj osobného manažéra, ktorý ti bude k dispozícií 5 dní v týždni. VIP členovia môžu Skrill kontaktovať:

  • e-mailom: vip@skrill.com
  • telefón: +44 (0) 203 318 4608

  Telefonická podpora je dostupná v anglickom jazyku. Pri emailovej komunikácii môžeš použiť český jazyk.

  Podobné príspevky

  0 komentárov