Ako poslať peniaze do Česka? Lacný a jednoduchý prevod peňazí zo Slovenska do Čiech 

od | 5 apr 2024 | prevody peňazí

V dnešnom globalizovanom svete sa medzinárodné prevody peňazí stali pre mnohých ľudí nevyhnutnosťou. Vzhľadom na blízkosť a vzťahy Slovenska s Českou republikou, mnoho ľudí zaujíma, ako poslať peniaze do Česka alebo opačne rýchlo a lacno. Či už potrebuješ poslať peniaze svojej rodine alebo priateľom, alebo máš obchodné záväzky, ktoré si vyžadujú platby v inej mene, dnes ti prezradíme ekonomické spôsoby na prevod peňazí zo Slovenska do Čiech v českej mene. 

Najpohodlnejší a najrýchlejší prevod peňazí

Posielanie peňazí z jednej krajiny do druhej môže byť komplikovaný proces. Tradičné metódy, ako napríklad bankové prevody, sú často spojené s vysokými poplatkami a nevýhodnými výmennými kurzami. Okrem toho môže byť tento proces časovo náročný. Tým, ktorí potrebujú posielať peniaze pravidelne, to môže zvýšiť výdavky a spôsobiť oneskorené platby. Tradičné metódy teda nie sú ideálnym riešením na urgentné prevody v cudzej mene.

Našťastie existujú alternatívne spôsoby na prevod peňazí zo Slovenska do Čiech. Jednou z najlepších možností je použiť online službu na medzinárodné prevody peňazí, napríklad Wise, ktorá ti umožní previesť peniaze do Česka aj celého sveta jednoducho a rýchlo. Na rozdiel od bánk, má nízke poplatky a výhodné výmenné kurzy. Výberom takejto služby môžeš ušetriť na poplatkoch a previesť väčšiu sumu peňazí vďaka lepšiemu kurzu. Služby je bezpečná, spoľahlivá a umožňuje previesť peniaze za pár minút.

Slováci, Česi, alebo ktokoľvek, kto potrebuje poslať peniaze zo Slovenska do Českej republiky alebo naopak, majú na výber niekoľko populárnych možností. Každá služba má výhody a nevýhody, preto je dôležité pred rozhodnutím zvážiť osobné potreby a preferencie.

lacny prevod czk to ceska

Faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere služby online prevodu peňazí:

Pri je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, aby si sa uistil, že si vyberáš najlepšiu možnosť pre svoje potreby. Poplatok za prevod do zahraničia, výmenný kurz, rýchlosť prevodu a taktiež dostupnosť služby v jazyku, ktorému rozumieš, by mala byť pre každého prioritou.

Online služby na prevod peňazí, s ktorými je prevod peňazí do zahraničia lacnejší ako cez banku:

Wise – nízke poplatky, rýchle prevody, kurz bez provízie

Jednou z obľúbených služieb online prevodu peňazí je Wise. Umožňuje posielať peniaze cez hranice rýchlo a bezpečne, s nízkymi poplatkami a transparentnými výmennými kurzami. Prevody cez Wise sú jednoduché. Za transfer môžeš zaplatiť bankovým prevodom alebo kartou. Väčšina prevodov cez Wise trvá menej ako 1 deň. Je to jedna z najlepších služieb na zahraničné prevody peňazí. TransferWise (takto sa pôvodne nazývala služba) ti zjednoduší život a ušetrí peniaze. Okrem mimoriadne lacných a rýchlych prevodov môžeš získať aj viacmenový účet a debetnú kartu, s ktorou môžeš vyberať každý mesiac 200 Eur zadarmo a to kdekoľvek na svete.

Paypal – prevody na e-mailovú adresu

Ďalšou známou možnosťou je služba PayPal. PayPal je všeobecne uznávaná a dôveryhodná platobná platforma, ktorá umožňuje posielať peniaze komukoľvek, kto má e-mailovú adresu.

Remitly – obľúbená služba na prevody rodine

Remitly je služba na cezhraničný prevod peňazí, ktorá je na trhu viac ako 20 rokov. Využívajú ju jednotlivci, ktorí chcú poslať peniaze priateľom, rodine alebo známym. S Remitly môžeš poslať peniaze z 28 krajín do viac ako 100 krajín po celom svete. Za prevod zaplatíš debetnou alebo kreditnou kartou. V niektorých krajinách je povolená aj platba bankovým prevodom. Príjemca peniaze obdrží väčšinou na bankový účet. V niektorých krajinách je možné poslať peniaze aj na platobnú kartu, mobilnú peňaženku, priamo domov alebo ako vyzdvihnutie hotovosti u jedného z partnerov.

Western Union – posielanie peňazí v hotovosti

Western Union je popredná spoločnosť na prevody peňazí vo viac ako 200 krajinách. Je to jeden z najobľúbenejších spôsobov posielania peňazí v hotovosti v tuzemsku aj v zahraničí. Cez Western Union môžeš poslať peniaze do susedného štátu, na iný kontinent alebo na druhý koniec sveta nepretržite cez internet alebo osobne cez slovenskú poštu. Príjemcovi môžeš poslať peniaze priamo na bankový účet alebo si ich môže vybrať v hotovosti u sprostredkovateľa. Prevod peňazí v czk alebo v inej mene uhradíš kreditnou alebo debetnou kartou.

Revolut – najznámejšia digitálna banka

Revolut je digitálna banka, ktorá má na Slovensku už desiatky tisíc klientov. Môžeš si s ňou vytvoriť účet zadarmo a len za pár sekúnd. Revolut akceptuje prevody peňazí v českých korunách a v ďalších 30 menách do viac ako 100 krajín po celom svete. Prevody peňazí cez Revolut sú rýchle a vôbec ťa nevyjdú draho. Väčšina dorazí v priebehu dňa. Prevody v inej lokálnej mene sú spoplatnené sumou 0,3 % (min. 0,30 €, max. 5 €).  Prevody medzi Revolut užívateľmi sú vždy zadarmo. Neobanka ponúka jedny z najlepších kurzov na trhu.

Payoneer – medzinárodné prevody pre podnikateľov

Payoneer je obľúbená služba na spracovanie platieb medzi online podnikateľmi s globálnym pôsobením. Využívajú ho e-commerce firmy, freelanceri, či tvorcovia digitálneho obsahu. Payoneer je ideálny platobný partner pre digitálny biznis každej veľkosti. Umožňuje firmám a malým podnikateľom spravovať medzinárodné platby, účtovať alebo žiadať platby od klientov, prijímať platby prostredníctvom obľúbených digitálnych trhovísk a platiť pracovníkom bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.

Čo potrebuješ k prevodu peňazí do Česka:

 • Účet v jednej zo služieb na online prevody peňazí
 • Meno a priezvisko, telefónne číslo a adresu príjemcu (zhodné s údajmi na OP)
 • Číslo bankového účtu a názov banky, ak posielaš peniaze na bankový účet

Ako dlho trvá prevod peňazí do Českej republiky?

Alternatívne služby na medzinárodný prevod peňazí môžu byť rýchlejšie ako bankový prevod. Na čas prevodu vplýva viacero faktorov. Jedným z nich je typ prevodu. Služba totiž môže ponúkať ekonomické štandardné doručenie alebo expresné doručenie za vyšší poplatok. Online prevod peňazí zo Slovenska do Česka cez tieto služby trvá zvyčajne 0-1 deň. Prevod cez banku zaberie 1-2 dni.

Aké poplatky treba očakávať pri prevode eur na czk

Medzinárodný prevod nie je, až na pár výnimiek, úplne zadarmo. Pri prevodoch peňazí do zahraničia, vrátane Čiech, je treba rátať s poplatkami.

Po prvé, je tu poplatok za využitie služby – poplatok za prevod. Niektoré služby môžu ponúkať nízke alebo dokonca žiadne poplatky za určité transakcie, ale v prípade prevodu eur na czk sa mu nevyhneš. Odporúčame ti porovnať si poplatky rôznych služieb.

Po druhé, banky a platobné služby zarábajú aj na výmene meny. Pri prevode do Čiech dochádza k výmene EUR na CZK. Služba môže tvrdiť, že prevod je zadarmo, ale poplatok je zahrnutý vo výmennom kurze. Výmenné kurzy sa môžu preto medzi jednotlivými službami online prevodu peňazí líšiť. Práve na tomto poplatku prídu ľudia pri medzinárodných prevodoch o najviac peňazí. Porovnaj si ponúkané kurzy jednotlivých služieb s aktuálnym kurzom. Najférovejšie kurzy ponúka Wise a Revolut.

Poplatok za prevod peňazí do Českej republiky cez alternatívne platobné služby na príklade prevodu vo výške 1000 €, ak ho príjemca obdrží v mene CZK (údaje z dňa 6.4.2024):

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez Wise:

 • Poplatok za prevod: 6,43 – 11,08 € (podľa typu platby)
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 25,2935 CZK (1000 € = 25 293,50 CZK) – najvýhodnejší kurz

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez Remitly:

 • Poplatok za prevod: 2,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,80 CZK (1000 € = 24 800 CZK)

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez Paypal:

 • Poplatok za prevod: 1,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,2496 CZK (1000 € = 24 249,60 CZK)

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez Western Union:

 • Poplatok za prevod: 1,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,5713 CZK – ak príjemca dostane hotovosť (1000 € = 24 571,30 CZK)

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez Revolut:

 • Poplatok za prevod: 0 – 7 € (podľa typu prevodu)
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 25,2347 CZK – ak príjemca dostane hotovosť (1000 € = 25 234,70 CZK)

Koľko stojí previesť 1000 € do Česka cez TransferGo:

 • Poplatok za prevod: 0,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,6667 CZK – ak príjemca dostane hotovosť (1000 € = 24 666,70 CZK)

Koľko stojí previesť CZK do Čiech cez slovenskú banku

Cena za prevod peňazí do Česka v mene CZK je rovnaká ako pre všetky cezhraničné prevody v cudzej mene. Uvedené ceny z obdobia apríl 2024 sú ceny za obyčajný prevod v cudzej mene zadaný elektronicky. Urgentné prevody a prevody na pobočke banky sú drahšie. Na výšku prevodu má vplyv aj suma transakcie. Výmenný kurz je zo dňa 6.4.2024 (kurz ECB pre tento deň bol 1 EUR = 25,2860 CZK). Prevod peňazí do Česka zo slovenskej banky prebehne v režime D+1. Ak si poplatky bánk porovnáš s alternatívnymi platobnými platformami vyššie, zistíš, že banky ponúkajú najmenej výhodné kurzy a účtujú aj vyšší poplatok za prevod. 

 • SLSP

Poplatok za cezhraničný prevod v cudzej mene: 20 € – 30 €

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,669 CZK

 • VÚB

Poplatok za cezhraničný prevod v cudzej mene: 10 € – 40 €

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,7580 CZK

 • ČSOB

Poplatok za cezhraničný prevod v cudzej mene: 0,50 %, min. 15,00 €, max. 50,00 €

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,9910 CZK

 • Tatra banka

Poplatok za cezhraničný prevod v cudzej mene: 10 € – 35 € (Platby v CZK do banky Raiffeisenbank ČR – 0,20 €)

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,6510 CZK

 • Mbank

Poplatok za cezhraničný prevod v cudzej mene: 5 % zo sumy platby, min. 10 €, max. 30 €

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,5415 CZK

 • FIO banka

Poplatok za cezhraničný prevod v českej mene: zadarmo

Výmenný kurz: 1 EUR = 24,6100 CZK

kolko stoji poslat czk do ceska

Záver

Či už posielaš peniaze na český účet rodine a priateľom, platíš za tovar alebo služby, alebo dokonca riadiš svoje vlastné podnikanie, schopnosť rýchlo a efektívne prevádzať peniaze cez hranice je veľmi dôležitá. Posielanie peňazí zo Slovenska do Českej republiky už nemusí byť komplikovaný alebo drahý proces. Vďaka dostupným online službám na prevod peňazí môžu teraz jednotlivci a firmy posielať peniaze v českých korunách rýchlo, bezpečne a za nízke náklady. Renomované služby online prevodu peňazí, ako je napríklad Wise, účtujú za medzinárodné prevody nízke poplatky a ponúkajú lepší výmenný kurz ako banky. Pri medzinárodnom posielaní peňazí je dôležité zvážiť faktory, ako sú poplatky, výmenný kurz, bezpečnosť služby a dostupnosť podpory v jazyku, ktorému rozumieš. Naša platforma porovnáva jednoduché a lacné možnosti prevodu peňazí do zahraničia. Tieto služby môžeš využiť aj na posielanie peňazí zo Slovenska do Českej republiky. 

Veľké porovnanie služieb na online prevody do zahraničia:

neobanka Revolut

Revolut

 • Podporuje osobné aj biznis prevody
 • Poplatok za prevod: 0,3 %
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,3146 CZK (1% nad limit)
 • Čas transferu: 0 – 1 deň
 • Spôsob platby: prevod
 • Spôsob doručenia peňazí: bankový prevod, na kartu
 • Jazyky: SK, CZ, EN + 21 ďalších

 

internetová peňaženka neteller

Wise

 • Podporuje osobné aj biznis prevody
 • Poplatok za prevod: fixný 0,47 eur + variabilný 0,6%
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 24,363 CZK
 • Čas transferu: do 48 hodín
 • Spôsob platby: platobná karta, bankový prevod
 • Spôsob doručenia peňazí: bankový prevod
 • Jazyky: HU, PL, RU, UA, EN, DE + 10 ďalších
internetová peňaženka neteller

TransferGo

 • Podporuje osobné aj biznis prevody
 • Poplatok za prevod: 0,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 23,7648 CZK
 • Čas transferu: do 3 dní
 • Spôsob platby: platobná karta, prevod
 • Spôsob doručenia peňazí: bankový prevod, na kartu
 • Jazyky: EN, DE, PL, RU, UA, ES, FR, RO, TR, LT, LV
internetová peňaženka neteller

Remitly

 • Podporuje iba osobné prevody
 • Poplatok za prevod: 2,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 23,89 CZK
 • Čas transferu: 48 hodín
 • Spôsob platby: platobná karta
 • Spôsob doručenia peňazí: bankový prevod, vyzdvihnutie hotovosti
 • Jazyky: EN, DE, PL, ES + 11 ďalších

 

 

internetová peňaženka neteller

Western Union

 • Podporuje iba osobné prevody
 • Poplatok za prevod: 1,90 € / 4,90 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 23,9314 CZK
 • Čas transferu: 0-1 deň
 • Spôsob platby: platobná karta
 • Spôsob doručenia peňazí: bankový prevod, vyzdvihnutie hotovosti
 • Jazyky: ENG, ES
neobanka Revolut

PayPal

 • Podporuje osobné aj biznis prevody
 • Poplatok za prevod: 1,99 €
 • Výmenný kurz: 1 EUR = 23,8372 CZK (3%)
 • Čas transferu: 0 – 1 deň
 • Spôsob platby: platobná karta, prevod, paypal
 • Sposôb doručenia peňazí: bankový prevod, vyzdvihnutie hotovosti
 • Jazyky: SK, CZ, EN a ďalšie