Predplatená karta Skrill Mastercard: Všetko čo potrebuješ vedieť!

od | 1 okt 2022 | internetové peňazenky

Skrill je populárna internetová peňaženka, ktorá ti umožňuje platiť na internete a posielať peniaze do celého sveta. Inovatívna spoločnosť, ktorej dôverujú milióny ľudí, ponúka klientom aj možnosť nakupovať kryptomeny a získať kartu Mastercard, vďaka ktorej k tvojej e-peňaženke získaš mnoho ďalších skvelých funkcií.

Predplatená karta Skrill Mastercard funguje ako akákoľvek debetná karta. Môžeš ňou platiť na internete a v kamenných obchodoch a vyberať peniaze z bankomatov po celom svete. Skrill Mastercard má podobu virtuálnej karty alebo fyzickej karty. Získať ju môže ktokoľvek, kto vlastní účet Skrill. Treba však o ňu požiadať. Skrill Mastercard je spoplatnená sumou 10 eur ročne.

Využitie Skrill Mastercard

Predplatenú kartu Mastercard od Skrill môžeš použiť ako klasickú bankovú kartu na platby u obchodníkov či už na internete alebo vo fyzických obchodoch. Môžeš ňou platiť za nákup oblečenia, potravín, obed v reštaurácii, lístok do kina alebo čokoľvek iné. Obchodník však musí akceptovať Mastercard. Väčšina to uvádza priamo na vstupných dverách alebo v pätičke webu.

Dostupná je aj jej virtuálna verzia, s ktorou môžeš platiť iba na internete. Pred prvou platbou sa uisti, že je tvoja karta aktivovaná a máš na nej dostatok finančných prostriedkov. Keďže ide o predplatenú kartu, so Skrill Mastercard môžeš minúť len toľko peňazí, koľko máš na internetovej peňaženke. Skrill Mastercard má limitovanú platnosť, ak jej platnosť vyprší musíš požiadať o novú kartu.

Výhody Skrill Mastercard:

  • Realizácia vkladov na účet v kasíne, stávkovej kancelárii, u brokera a podobne
  • Platby v kamenných obchodoch
  • Platby na internete u viac ako 15 000 obchodníkov na internete
  • Výbery hotovosti v bankomatoch po celom svete
  • Okamžitý prístup k peniazom
  • Možnosť zbaviť sa poplatkov pri vyššej VIP úrovni
  • Rýchlejšie zbieranie bodov do vernostného programu Skrill Knect
  • Platnosť karty tri roky

  Ako požiadať o Skrill Mastercard?

  O predplatenú kartu Skrill Mastercard môže požiadať každá osoba nad 18 rokov, ktorá je rezidentom niektorej z podporovaných krajín, do ktorých patrí aj Slovensko. V prípade, ak tvoj Skrill účet neprešiel overením, spoločnosť ťa požiada o overenie tvojej identity a adresy. K overeniu musíš predložiť dokumenty ako občiansky preukaz na overenie totožnosti, účet za služby na overenie adresy a podobne.

  Skrill Mastercard je dostupná v mene EUR, USD, GBP alebo PLN. Menu si volíš počas žiadosti. Spoločnosť spracuje žiadosti o kartu tak rýchlo ako len môže. Po schválení žiadosti svoju kartu obdržíš zvyčajne do 15 pracovných dní.

  Ak žiadaš o virtuálnu kartu, tu získaš okamžite po schválení žiadosti a nie je potrebné ju aktivovať. Fyzickú kartu je potrebné podpísať na zadnej strane a aktivovať na webe Skrill.

  Podporované krajiny

  Rakúsko, Grécko, Nórsko, Belgicko, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko, Island, Portugalsko, Chorvátsko, Írsko, Rumunsko, Cyprus, Taliansko, Slovensko, Česko, Litva, Slovinsko, Dánsko, Lichtenštajnsko, Španielsko, Estónsko, Litva, Švédsko, Fínsko, Luxembursko, Veľká Británia, Francúzsko, Malta, Nemecko, Holandsko.

  Obnovenie Skrill Mastercard po exspirácií

  Každá Skrill karta má dátum exspirácie. Skrill ťa o tejto skutočnosti informuje pred vypršaním platnosti, aby si svoju Skrill Mastercard mohol využívať bez obmedzení. Za vydanie karty sa platí ročný poplatok.

  Ako platiť so Skrill Mastercard?

  So Skrill Mastercard získaš prístup k svojim financiám na internetovej peňaženke Skrill. Nemôžeš s ňou minúť viac ako máš na Skrill účte a si limitovaný rovnakými limitmi ako pri Skrill účte. Výška limitov závisí od viacerých faktorov. Viac sa im venujeme v Skrill recenzii. Tvoje limity vieš zistiť priamo v tvojom Skrill účte. Pri platbách so Skrill Mastercard je potrebné udeliť autorizáciu na transakciu, a to prostredníctvom:

  • PIN kódu
  • podpisom bločku
  • priložením karty k bezdotykovej časti na terminály
  • zadaním údajov z virtuálnej karty
  • iným spôsobom, o ktorom vás informuje priamo Skrill

  Spôsob autorizácie závisí od spôsobu platby. Po udelení súhlasu transakciu nie je možné odvolať. Po potvrdení platby ti z konta okamžite odráta zaplatenú sumu, prípadne poplatok za službu. Ak je tvoja Skrill Mastercard v inej menej ako Skrill účet, tvoja platba bude podliehať poplatku za konverziu meny. Viac o poplatkoch sa dočítaš tu. Všetky tvoje transakcie uvidíš v histórii na tvojom Skrill účte.

  Zabezpečenie karty

  Tvoja karta Skrill Mastercard je kľúčom k tvojim financiám, preto je potrebné ju chrániť rovnako ako akúkoľvek inú platobnú kartu. S nikým ju nezdieľaj, ani ju nepožičiavaj. PIN k tvojej karte nikomu neprezrádzaj. Ak zistíš, že by mohlo dôjsť alebo došlo k zneužitiu tvojej karty, okamžite informuj Skrill na čísle +44 (0) 203 308 2530.

  Poplatky pri používaní Skrill Mastercard

  So Skrill Mastercard sú spojené určité poplatky:

  • vydanie fyzickej karty (prvýkrát alebo po exspirácii) = 10 EUR
  • vydanie 1. virtuálnej karty = zadarmo
  • vedenie karty Mastercard = 10 EUR /ročne
  • výber z bankomatu = 1,75%

  Všetky poplatky sú v EUR. Ak je tvoj Skrill účet v inej menej, spoločnosť ti zaúčtuje aj poplatok za konverziu meny vo výške 3,99%.

  Výbery z bankomatu sú spoplatnené percentom vyššie, avšak niektoré inštitúcie, u ktorých výber realizuješ, ti môžu účtovať vlastný poplatok, na ktorý Skrill nemá žiadny vplyv.

  Podobné príspevky

  Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

  Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

  Mobilná aplikácia Skrill uľahčuje prístup k účtu e-peňaženky a používanie služieb. Skrill ju prvykrát uviedol na trh v roku 2013. Odvtedy ich appka prešla viacerými vylepšeniami a v telefóne ju má stiahnutú až viac ako 5 miliónov užívateľov. Je dostupná pre operačné...

  Neteller VIP program

  Neteller VIP program

  Internetová peňaženka Neteller ponúka jeden z najatraktívnejších VIP programov na trhu s e-wallets. Neteller VIP program bol vytvorený pre tých, ktorú chcú svoj overený Neteller účet využívať naplno. Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a...

  0 komentárov