Skrill recenzia

Skrill recenzia

Hodnotenia používateľov

5,0
5,0 z 5 hviezdičiek (založené na 1 hodnoteniach)
Skvelé100%
Dobré0%
Priemerné0%
Nič moc0%
Hrozné0%

Skrill je populárna elektronická peňaženka, ktorá je obľúbená predovšetkým na použitie pri hazarde a investovaní, ale dokáže toho oveľa viac. Môžeš s ňou platiť na internete a posielať peniaze do celého sveta. Inovatívna spoločnosť, ktorej dôverujú milióny ľudí, ponúka klientom aj možnosť nakupovať kryptomeny a získať kartu Mastercard. Elektronická peňaženka Skrill je na trhu od roku 2001, hoci pôvodne fungovala pod názvom Moneybookers. Patrí k najstarším a najobľúbenejším digitálnym peňaženkám na správu elektronických peňazí. Akceptuje ju mnoho obchodníkov, pokerových stránok, kasín, stávkových kancelárií a brokerov na internete. Na Slovensku je o ňu čoraz väčší záujem. Čo všetko sa dá robiť so Skrill účtom sa dozvieš tu.

Čo je Skrill?

Značka Skrill vstúpila na trh s internetovými peňaženkami v roku 2001 pod názvom Moneybookers. Zameriava sa hlavne na e-commerce a hazard. Dajú sa s ňou robiť rýchle domáce a cezhraničné prevody u online obchodníkov, online bookmakerov a brokerov a v online kasínach. Používatelia si môžu posielať peniaze aj medzi sebou.

Skrill sa za tie roky zmenil a rozšíril svoju ponuku služieb. Dnes už s nimi môžeš aj nakupovať kryptomeny a vlastniť ich debetnú kartu Mastercard, vďaka ktorej jej služby využiješ aj v offline svete. E-wallet Skrill momentálne patrí spoločnosti Paysafe Group a reguluje ju britský finančný orgán FCA. Aktuálne má niekoľko miliónov zákazníkov po celom svete.

Ako funguje Skrill?

Medzinárodné prevody peňazí

Uskutočníš s ňou bezplatný prevod peňazí na zahraničný bankový účet ktorejkoľvek z podporovaných krajín.

Platby za tovar a služby na internete

Obchodníci po celom svete akceptujú Skrill ako platobnú metódu. Zabudni na vypisovanie údajov z karty či prihlasovanie sa do internet bankingu. Na zaplatenie nákupu na internete so Skrill potrebuješ iba e-mail a heslo k účtu tvojej peňaženky Skrill. Platby so Skrill sú bezplatné a okamžité.

Služby internetovej peňaženky

Maj svoje financie bezpečné uložené v internetovej peňaženke. Plať a dostávaj zaplatené. Vkladaj a vyberaj peniaze jednoducho a okamžite. Na výber máš z viacerých platobných metód. Stiahni si mobilnú aplikáciu Skrillu, a získaj tak prístup k svojim financiám z mobilu.

Nákup a predaj kryptomien

Nakupuj a predávaj kryptomeny v priebehu pár sekúnd. Zamieňaj niektorú zo 40 fiat mien za kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano a mnoho ďalšie.

Platby a výbery peňazí s debetnou kartou Mastercard

S predplatenou kartou MasterCard od Skrillu môžeš platiť na internete, míňať peniaze a vyberať hotovosť v zahraničí. Skrill ti ponúka výhodnejšie výmenné kurzy.

Mobilná aplikácia Skrill

Bezplatná aplikácia je dostupná v Apple Store a Google Play. S mobilnou aplikáciou Skrill získaš prístup ku všetkým službám Skrillu kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Vernostný program Knect

Za aktívne využívanie internetovej peňaženky zbieraš body vo vernostnom programe Knect. Skrill odmeňuje každého používateľa za rôzne činnosti, ako napríklad vklady a výbery, prevody peňazí i platenie u obchodníkov. Nazbierané body môžeš zameniť za rôzne peňažné odmeny alebo vecné ceny.

VIP program od Skrill

Špeciálne vytvorený s cieľom odmeniť aktívnych a verných používateľov rôznymi výhodami. Vďaka VIP členstvu môžeš zvýšiť limity a zbaviť sa takmer všetkých poplatkov, ktoré Skrill účtuje bežným užívateľom. Skrill VIP program sa skladá z niekoľkých úrovní. Tvoja pozícia závisí od celkového objemu transakcii, ktoré s e-peňaženkou zrealizuješ či už na financovanie nákupov, zábavy alebo obchodovania s kryptomenami.

Výhody:

 • líder na trhu s e-peňaženkami
 • široké využitie
 • okamžité online platby bez zdieľania bankových údajov
 • bezplatné medzinárodne prevody peňazí na bankový účet
 • mobilná aplikácia
 • Skrill kartu je možné prepojiť s Apple Pay

Nevýhody:

 • poplatok za neaktivitu na účte
 • niektorým poplatkom sa nedá vyhnúť

Typy účtov

V Skrill máš na výber z troch úrovní účtu: Skriller, True Skiller a VIP Skriller. Platiť na internete, posielať peniaze, robiť krypto obchody a vlastniť kartu Skrill môžeš s hociktorým z nich. V druhej a tretej úrovni získaš nižšie poplatky, vyššie odmeny a iné benefity. Na vyššiu úroveň sa dostaneš pravidelným využívaním e-peňaženky.

Je Skrill bezpečný?

Ochrana vkladov používateľov

Elektronické peniaze, ktoré máš na svojej e-peňaženke, sú kryté peniazmi, ktoré Skrill drží na samostatnom bankovom účte. Tvoje peniaze nie sú vo všeobecnosti dostupné veriteľom, banke ani žiadnym iným tretím stranám. Znamená to, že kedykoľvek Skrill požiadaš o výber elektronických peňazí, budeš ich mať hneď k dispozícii. Táto ochrana platí aj v prípade, že sa Skrill dostane do ťažkostí. Ak by sa dostali do platobnej neschopnosti, časť prostriedkov môže byť použitá na úhradu odmeny pre správcu a iných nákladov spojených s procesom platobnej neschopnosti a zvyšok bude vrátený užívateľom.

Bezpečnosť transakcií

Skrill využíva špičkovú technológiu riadenia rizika a ochrany pred podvodmi. Každá transakcia prechádza podrobnou bezpečnostnou analýzou, aby Skrill predišiel podvodným transakciám. Pri prihlasovaní do Skrill účtu sú tvoje údaje šifrované SSL technológiou najvyššej kvality. Príjemca platby neobdrží žiadne informácie o tvojej karte alebo bankovom účte. Okrem toho, Skrill využíva aj funkciu dvojstupňového overenia.

Ako funguje dvojstupňová autentifikácia v Skrill?

Vždy keď sa prihlásiš do Skrill účtu alebo chceš vykonať transakciu na smartfóne či tablete, Skrill ti vygeneruje kód na jedno použitie. Tento kód je doplnkom ku klasickým prihlasovacím údajom a mení sa každých 30 sekúnd. Vďaka tomu je takmer nemožné, aby sa do účtu dostala iná osoba. Ak túto bezpečnostnú funkciu skombinuješ so silným heslom, o svoje financie sa báť nemusíš. Na základe novej európskej regulačnej požiadavky SCA (Strong Customer Authentication), ktorá vyšla do platnosti v septembri 2019, ťa pri niektorých transakciách a prihlásení môže Skrill požiadať o dodatočné overenie v podobe 6-ciferného SMS kódu alebo zadaním tvojej hlavnej e-mailovej adresy.

Poplatky v Skrill

Na výšku poplatkov v Skrill vplýva mnoho faktorov, ako napríklad aktivita účtu, objem a typ transakcií či mena. Najjednoduchší spôsob ako znížiť poplatky za používanie Skrill peňaženky je dosiahnuť najvyšší level vo VIP programe.

Tieto služby sú so Skrill zadarmo:

 • založenie a zrušenie Skrill účtu
 • vedenie Skrill účtu, ak sa aspoň raz za polrok prihlásiš do svojho účtu alebo zrealizuješ transakciu
 • vklad na e-peňaženku prostredníctvom bankového prevodu
 • platby u obchodníkov na internete
 • prijímanie peňazí na Skrill účet
 • posielanie peňazí na zahraničný bankový účet
 • vydanie 1. virtuálnej karty

Výber na bankový účet je spoplatnený sumou 5 eur bez ohľadu na výšku transakcie. Ak teda chceš zo Skrillu vybrať peniaze, odporúčame vybrať vyššiu sumu naraz.

Zhrnutie

Skrill je jedna z tých služieb elektronických peňazí, ktorá má veľa využití. Používatelia oceňujú najmä okamžité platby bez potreby zadávať bankové údaje. So Skrill účtom môžeš posielať peniaze zadarmo na zahraničné bankové účty. Potrebuješ k tomu iba e-mail alebo telefónne číslo prijímateľa. Vďaka jednoduchosti a rýchlosti je táto elektronická peňaženka obľúbená predovšetkým na online nákupy, hazard a obchodovanie. Skrill si za konverziu účtuje vysoký poplatok a má zložitú štruktúru poplatkov. Napriek tomu má však jedny z najnižších poplatkov na trhu. Služba sa oplatí hlavne VIP používateľom, ktorí vedia štvrťročne vykonať transakcie v objeme nad 15 000 eur. VIP úroveň ti odomkne prístup k nižším poplatkom a kvalitnejšej zákazníckej podpore. Ak ťa táto služba zaujala, pozri si aj alternatívy, ako napríklad Neteller a ecoPayz.

Podobné príspevky

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill uľahčuje prístup k účtu e-peňaženky a používanie služieb. Skrill ju prvykrát uviedol na trh v roku 2013. Odvtedy ich appka prešla viacerými vylepšeniami a v telefóne ju má stiahnutú až viac ako 5 miliónov užívateľov. Je dostupná pre operačné...

Neteller VIP program

Neteller VIP program

Internetová peňaženka Neteller ponúka jeden z najatraktívnejších VIP programov na trhu s e-wallets. Neteller VIP program bol vytvorený pre tých, ktorú chcú svoj overený Neteller účet využívať naplno. Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a...

Hodnotenia používateľov Skrillu

5,0
5,0 z 5 hviezdičiek (založené na 1 hodnoteniach)
Skvelé100%
Dobré0%
Priemerné0%
Nič moc0%
Hrozné0%

Skrill recenzia

09/02/2023

Skrill podobne ako neteller vyuzivam uz asi 7 rokov hlavne na prevody v stavkovych kanceláriách. Okrem poplatkov (Pokial nesom VIP, vtedy to mam bez poplatku) nemám čo vytknúť. Vedenie uctu je zdarma, plati sa raz rocne feecko myslim 10 eur. S nasimi bankami sa to neda porovnat. Prevod penazi spraveny hned a nemusim cakat pokial prejde vikend. Arberi vedia 🙂 Pokial potrebujem s penazmi disponovat mam kartu s ktorou zaplatim v kazdom Lidli aj Kauflande 😀

Domi7
Overené

Aké máš skúsenosti so Skrill?