Neteller recenzia

Neteller recenzia

Čo je Neteller?

Neteller bol založený v roku 1999 v Kanade. Svoje služby aktuálne ponúka pod britskou licenciou FCA. Spočiatku sa zameriavali hlavne na hazard, ktorý v roku 2000 tvoril 85% ich transakcií. Veľkým míľnikom pre spoločnosť bol rok 2015, kedy došlo k zjednoteniu Netelleru so Skrill Group. V súčasnosti patria obe internetové peňaženky pod spoločnosť Paysafe Group. Neteller má v súčasnosti viac ako 23 miliónov klientov vo viac ako 200 krajinách.

Ako služby ponúka Neteller?

Platby za tovar a služby na internete

S účtom od Neteller si môžeš dobiť účet v kasíne alebo u brokera, zaplatiť za internetové služby alebo nakúpiť v obchode. Neteller akceptujú tisícky obchodníkov na internete. Platby sú okamžité. Nepotrebuješ bankový účet ani kartu, pretože transakcie s Neteller realizuješ s prihlasovacími údajmi do e-peňaženky.

Medzinárodné prevody peňazí

Účet Neteller umožňuje posielať a prijímať peniaze aj na koniec sveta vo viac ako 20 menách. Stačí poznať email prijímateľa, spraviť pár kliknutí a je to.

Nákup kryptomien

Okamžitá výmena fiat meny za kryptomenu a opačne je s Neteller možná bez ďalšieho účtu a overenia. Ak vlastníš krypto, môžeš ich posielať aj iným používateľom Netelleru. Všetky tvoje krypto nákupy sa rátajú do VIP programu. Viac o nákupe a predaji kryptomien cez Neteller Crypto sa dozvieš tu.

Správa financií s digitálnou peňaženkou

Využi e-peňaženku na ukladanie, posielanie aj prijímanie peňazí. Máš neobmedzený prístup k účtu a všetkým pohybom na ňom pohodlne z mobilu alebo cez počítač. S predplatenou kartou Mastercard môžeš vyberať peniaze z Neteller účtu kdekoľvek na svete.

Predplatená karta Net+ Mastercard

Karta Net+ poskytuje plnohodnotné využitie účtu aj mimo online priestoru, konkrétne na platby v obchodoch alebo na výbery z automatov po celom svete. Môžeš ju použiť aj na internete u obchodníkov, ktorí neakceptujú Neteller. NET+ karta je dostupná aj v digitálnej verzii.

Vernostný program Neteller Knect

Bezplatný vernostný program Neteller Knect vznikol pre všetkých užívateľov internetovej peňaženky. Po zapojení sa do programu získavaš body za vybrané transakcie s tvojim Neteller účtom. Knect body môžeš zameniť za elektronické peniaze, darčekové poukazy alebo iné skvelé odmeny.

Neteller VIP program

Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a výbery, vyššie limity, nižší poplatok za prevod meny, bezplatné prevody, nižšie poplatky pri krypto obchodoch, získaš osobného manažéra a 24/7 VIP podporu. Viac o VIP programe od Netelleru sa dozvieš tu.

Výhody:

 • líder na trhu s e-peňaženkami
 • široké využitie
 • okamžité online platby bez zdieľania bankových údajov
 • bezplatné medzinárodne prevody peňazí na bankový účet
 • mobilná aplikácia
 • Net+ kartu je možné prepojiť s Apple Pay

Nevýhody:

 • poplatok za neaktivitu na účte
 • niektorým poplatkom sa nevyhnete

Typy účtov

Neteller účty sa skladajú z troch stupňov, pričom každý stupeň účtu poskytuje iné funkcie a benefity. Typ účtu si nemôžeš vybrať sám. Neteller ti ho pridelí automaticky podľa toho, ako svoju e-peňaženku využívaš:

Účet Neteller Standard

Účet Standard je predvolená úroveň, s ktorou začína každý nový klient Netelleru. Tento účet budeš mať dovtedy, kým nesplníš podmienky na druhý stupeň účtu.

Účet Neteller True

Po účte Standard nasleduje účet True. Ten získajú overení zákazníci, ktorí uskutočnili aspoň jeden úspešný vklad prostredníctvom bankovej karty alebo bankového účtu, stiahli si mobilnú aplikáciu a prihlásili sa do nej. Ak už vlastníš účet Neteller True, nemôžeš sa vrátiť k úrovni Standard. Ako majiteľ Neteller True účtu získaš nižšie poplatky za prevody peňazí.

Účet Neteller VIP

Najvyšším stupeň je účet VIP, ktorý má zároveň aj najťažšie podmienky na jeho získanie. VIP klientmi sa stanú iba tí, ktorí svoju Neteller peňaženku využívajú skutočne naplno. S VIP účtom máš prístup do vernostného programu a k VIP odmenám. VIP program má štyri úrovne a kopu benefitov. Získaš s ním napríklad bezplatnú predplatenú Net+ kartu a bezplatné prevody medzi Neteller účtami.

Je Neteller bezpečný?

Neteller je ako poskytovateľ finančných služieb povinný financie klientov zabezpečiť pred možným zneužitím. Na ochranu svojich peňazí máš k dispozícii aj dodatočné ochranné prvky, ako Secure ID. Secure ID je 6-miestny číselný kód, ktorý si nastavíš pri otváraní účtu.

Neteller ťa o tento kód požiada pri prihlasovaní a vykonávaní transakcií. Kvôli zvýšenej bezpečnosti ti môžu niekedy poslať aj jednorazový kód cez SMS alebo email. Keďže Neteller využíva tvoj email a telefónne číslo na dodatočné overenie pri prihlasovaní a transakciách, je veľmi dôležité, aby boli tieto údaje aktuálne.

Ďalšie opatrenia, ktoré spoločnosť využíva na zabezpečenie osobných informácií a financií klientov, sú:

 • najmodernejšie technológie na šifrovanie citlivých údajov
 • vysoké zabezpečenie dátového centra
 • monitorovanie účtov klientov a transakcií automatizovanými systémami alebo skutočnými agentmi 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • nepretržitá zákaznícka podpora

Poplatky v Neteller

Poplatky v Neteller sú jedny z najnižších poplatkov na trhu. Vieš ich ešte znížiť alebo sa im úplne vyhnúť aktívnym využívaním účtu. Niektorým sa ale vyhnúť nedá, napríklad pri výberoch. Výber na bankový účet je spoplatnený sumou 10 Eur bez ohľadu na výšku transakcie.

Téma poplatkov je veľmi obšírna a často sa mení. Mnoho základných služieb je zadarmo:

 • Založenie a zrušenie účtu – zadarmo
 • Vedenie účtu – zadarmo (ak na účte dôjde k aspoň jednému prihláseniu alebo transakcii za obdobie 6 mesiacov)
 • Platby u obchodníkov – zadarmo
 • Rýchle prevody peňazí na zahraničný bankový účet – zadarmo
 • Prijímanie peňazí na Neteller účet
 • Prvé vydanie predplatenej karty NET+ – zadarmo pre úroveň VIP Silver a vyššie
 • Vklad na e-peňaženku prostredníctvom bankového prevodu

Zhrnutie

Neteller je populárna elektronická peňaženka s množstvom využití. E-wallet je obľúbená predovšetkým na online nákupy, hazard a obchodovanie. Oceníš okamžité platby bez potreby zadávať bankové údaje. Potrebuješ k tomu iba e-mail alebo telefónne číslo prijímateľa. Neteller má komplikovanú štruktúru poplatkov, ktoré ťa môžu odradiť od jej používania. Poplatky za služby Netelleru však dokážeš výrazne znížiť aktívnym využívaním e-peňaženky po dosiahnutí úrovne VIP. Ak ťa táto služba zaujala, ale chceš nižšie poplatky bez VIP účtu, vyskúšaj Skrill. U nich sú zahraničné prevody zadarmo a poplatok za výber na bankový účet je o polovicu nižší než u spoločnosti Neteller. Skrill je navyše dostupný v češtine.

Služby, ktoré by ťa mohli zaujímať

internetová peňaženka skrill

Skrill

 • líder na trhu s e-peňaženkami
 • okamžité online platby bez zdieľania bankových údajov
 • bezplatné medzinárodne prevody peňazí na bankový účet
 • Skrill kartu je možné prepojiť s Apple Pay
internetová peňaženka neteller

Wise

 • Rýchle prevody do 77 krajín
 • Účet bez poplatku
 • Účet vo viacerých menách
 • Výbery hotovosti po celom svete zadarmo
 • Transparentné a nízke poplatky
  neobanka Revolut

  Revolut

  • Účet vo viac ako 30 menách
  • Zahraničné prevody peňazí zadarmo
  • Cestovateľské výhody
  • Investovanie v apke
  • Šikovné funkcie na kontrolu rozpočtu

  Podobné príspevky

  Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

  Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

  Mobilná aplikácia Skrill uľahčuje prístup k účtu e-peňaženky a používanie služieb. Skrill ju prvykrát uviedol na trh v roku 2013. Odvtedy ich appka prešla viacerými vylepšeniami a v telefóne ju má stiahnutú až viac ako 5 miliónov užívateľov. Je dostupná pre operačné...

  Nákup a predaj kryptomien cez Neteller Crypto

  Nákup a predaj kryptomien cez Neteller Crypto

  Neteller Crypto je služba dostupná pre majiteľov internetovej peňaženky Neteller, ktorá im umožňuje pohodlný nákup a predaj kryptomien. Spoločnosť ju spustila v roku 2018, krátko po tom, čo s rovnakou službou prišla internetová peňaženka Skrill. S Neteller účtom teraz...

  Neteller VIP program

  Neteller VIP program

  Internetová peňaženka Neteller ponúka jeden z najatraktívnejších VIP programov na trhu s e-wallets. Neteller VIP program bol vytvorený pre tých, ktorú chcú svoj overený Neteller účet využívať naplno. Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a...

  Hodnotenia používateľov Netelleru

  4,5
  4,5 z 5 hviezdičiek (založené na 2 hodnoteniach)
  Skvelé50%
  Dobré50%
  Priemerné0%
  Nič moc0%
  Hrozné0%

  Neteller

  26/01/2023

  Neteller vyuzivam uz niekolko rokov. Kedze nerada nosim karty so sebou velmi som sa potesila, ze kartu Net+ podporuje ApplePay. Vyzdvihla by som takisto mega rychly prevod penazi z Neteller uctu na moj bankovy ucet. Uz niekolkokrat som si takto odosielala peniaze a prisli do niekolko hodin nie do niekolkych dni. Co by Neteller mohol vylepsit su vysky poplatkov za prevody na ine Neteller ucty. Zdarma ich mate od statusu VIP. Privitala by som aj aspon jeden bezplatny vyber z bankomatu.

  Jana K.
  Overené

  Moja neteller recenzia

  13/12/2022

  Neteller využívam už veľmi dlho, asi 7 rokov. Veľmi mi táto penazenka pomohla na prevody v zahraničných stávkových kanceláriach kedze robím surebety. Pri vyssich obratoch som dostal VIP silver s prevodmi zadarmo, čo je super. Paci sa mi aj ich program knect, na ktorý som pocas prevodov zabudol a velmi ma potesilo, ked som ich mohol rychlo zamenit za realne peniaze. Ja osobne na neteller nedam dopustit. Je to pre mna prva internetova penazenka preto ju mam velmi rad, dokonca tam peniaze radsej drzim ako v bankach, kedze sa tak vyhybam poplatkom ze vedenie uctu.

  Dominik
  Overené

  Aké máš skúsenosti s Neteller?