Western Union

Wester Union recenzia

Hodnotenia používateľov

0,0
0,0 z 5 hviezdičiek (založené na 0 hodnoteniach)
Skvelé0%
Dobré0%
Priemerné0%
Nič moc0%
Hrozné0%

Western Union – obľúbená služba na prevod peňazí s vysokými poplatkami

Western Union je popredná spoločnosť na prevody peňazí vo viac ako 200 krajinách. Funguje od polovice 19. storočia. Je to jeden z najobľúbenejších spôsobov posielania peňazí v hotovosti v tuzemsku aj v zahraničí. Na vyzdvihnutie alebo doručenie hotovosti máš k dispozícii viac ako 500 000 sprostredkovateľov po celom svete.

Služby, ktoré ponúka spoločnosť Western Union

Posielanie peňazí online

Cez Western Union môžeš poslať peniaze do susedného štátu, na iný kontinent alebo na druhý koniec sveta nepretržite cez internet. Prevody peňazí cez nich sú rýchle, bezpečné a pohodlné. 

Online prevod zadáš cez webovú stránku WU alebo aplikáciu. Pri prevodoch pod 1000 eur nie je potrebné overenie totožnosti. Overení používatelia môžu naraz poslať najviac 5000 eur. Príjemcovi môžeš poslať peniaze priamo na bankový účet alebo si ich môže vybrať v hotovosti u sprostredkovateľa. Prevod uhradíš kreditnou alebo debetnou kartou. Na výber peňazí v hotovosti, príjemca musí zadať jedinečný kód prevodu MTCN. 

Posielanie peňazí osobne

Prostredníctvom Slovenskej pošty môžeš poslať peniaze do zahraničia v hotovosti. Stačí prísť na poštu s vyplneným tlačivom na prevod a dokladom totožnosti. Pre rýchlejší prevod v hotovosti môžeš použiť mobilnú aplikáciu WU. Potom už prídeš na poštu iba uhradiť platbu v hotovosti. Dostaneš kód prevodu MTCN, ktorý pošleš príjemcovi. 

Vyzdvihnutie peňazí v hotovosti

Spoločnosť Western Union spolupracuje s viac ako 500 000 sprostredkovateľskými miestami na celom svete vrátane bánk, pôšt a maloobchodných prevádzok. Títo agenti pôsobia ako sprostredkovatelia medzi zákazníkmi, ktorí chcú poslať alebo prijať peniaze, a samotnou spoločnosťou Western Union. U nich si môžeš vyzdvihnúť peniaze v hotovosti. Na Slovensku je to možné na pošte. Budeš k tomu potrebovať vyplnené tlačivo pre príjem peňazí, doklad totožnosti a kód prevodu MTCN, ktorý ti poskytne odosielateľ platby.

Kto využíva služby Western Union?

Služby Western Union denne využije viac ako 500 miliónov ľudí. Veľkú časť zákazníkov tvoria migrujúci pracovníci, ktorí posielajú zarobené peniaze domov svojim blízkym. Ich služby využívajú aj študenti, ktorí cez Western Union prijímajú finančné prostriedky na financovanie štúdia v zahraničí.

Výhody:

 • Dlhoročné skúsenosti
 • Rýchle prevody do niekoľkých minút
 • Prevody do 200 krajín
 • Možnosť platiť a vybrať peniaze osobne v hotovosti

Nevýhody:

 • Veľmi drahé prevody
 • Komplexná štruktúra poplatkov
 • Nízky limit na transakciu

Sú služby spoločnosti Western Union spoľahlivé a bezpečné?

Western Union je bezpečná služba na posielanie peňazí. Je jednou z najstarších a najobľúbenejších služieb na prevod peňazí. Dôverujú jej milióny ľudí po celom svete. Využíva technológie a bezpečnostné opatrenia podobné tým, ktoré používajú banky a iné finančné inštitúcie. Odosielateľ aj príjemca sa musia preukázať dokladom totožnosti. Na vyzdvihnutie peňazí je potrebné zadať jedinečný kód prevodu, ktorý pozná iba príjemca a odosielateľ. Každý prevod môžeš sledovať cez ich web. 

Poplatky za prevody cez Western Union

Za každý prevod cez Western Union zaplatíš poplatok. Ten sa líši v závislosti od výšky prevodu a krajiny príjemcu. Najvýhodnejšie je poslať väčšiu sumu naraz, ako niekoľko malých transakcií. Prevod v hotovosti v Eurozóne ťa vyjde od 4,90 € do 189 € alebo 3,8% zo sumy transakcie, ak posielaš viac ako 5000 €. Poplatok za prevod mimo Eurozóny začína na sume 16,50 €. Ak si platbu v hotovosti objednáš cez aplikáciu WU, zaplatíš nižší poplatok. Menšie poplatky sú aj za online prevody. Spoločnosť tiež zarába na výmenných kurzoch mien. Lacnejšou alternatívou k službe Western Union je služba Wise.

Koľko by ťa stál prevod cez WU? Príklady:

Chceš poslať cez internet 500 € zo Slovenska do Česka. Príjemca chce peniaze v hotovosti.

Za prevod zaplatíš poplatok 4,90 €. Dňa 9.2. je výmenný kurz u WU nasledovný: 1,00 EUR = 23,0770 CZK. Stredový kurz je 1.00 EUR = 23,70 CZK. Príjemca o niekoľko minút obdrží sumu 11539 CZK (486,85 €). Za tento prevod by si WU dokopy zaplatil poplatok 18,05 €. 

 Chceš poslať 500 € cez internet zo Slovenska do Nemecka. Príjemca chce peniaze na bankovom účte.

Za prevod zaplatíš poplatok 9,90 €. K prevodu meny nedochádza, nakoľko obe krajiny používajú euro. Dokopy teda zaplatíš 509,90 €. Príjemca na druhý deň obdrží sumu 500 €.

Chceš poslať cez internet 500 € zo Slovenska do USA. Príjemca chce peniaze na bankovom účte.

Za prevod zaplatíš poplatok 1,90 €. Dňa 9.2. je výmenný kurz u WU nasledovný: 1,00 EUR = 1,0636 USD. Stredový kurz je 1.00 EUR = 1,08 USD. Príjemca na druhý deň obdrží sumu 531,80 $ (493.85 €). Za tento prevod by si WU dokopy zaplatil poplatok 8,05 €. 

Zhrnutie

Western Union ponúka rýchle a pohodlné prevody peňazí. Umožňuje posielať peniaze kamkoľvek na svete. Peniaze môžeš posielať online alebo osobne u ktoréhokoľvek partnera Western Union. Služba je veľmi obľúbená na prevody v hotovosti. V porovnaní s inými službami na prevod peňazí, má WU veľmi vysoké poplatky. Lacnejšou alternatívou k službe Western Union je služba Wise. S Wise dokážeš previesť peniaze rýchlo a za veľmi výhodnú cenu.

Ďalšie služby na prevody peňazí

internetová peňaženka neteller

Wise

 • Rýchle prevody do 77 krajín
 • Účet bez poplatku
 • Účet vo viacerých menách
 • Výbery hotovosti po celom svete zadarmo
 • Transparentné a nízke poplatky
internetová peňaženka neteller

Remitly

 • Rýchle prevody do viac ako 100 krajín
 • Prvý prevod zadarmo
 • Možnosť sledovať prevod
 • Odmena za odporúčanie
 • Transparentné poplatky
  neobanka Revolut

  Revolut

  • Účet vo viac ako 30 menách
  • Zahraničné prevody peňazí zadarmo
  • Cestovateľské výhody
  • Investovanie v apke
  • Šikovné funkcie na kontrolu rozpočtu

  Hodnotenia používateľov Western Union

  0,0
  0,0 z 5 hviezdičiek (založené na 0 hodnoteniach)
  Skvelé0%
  Dobré0%
  Priemerné0%
  Nič moc0%
  Hrozné0%

  Tento produkt zatiaľ nemá hodnotenie. Buď prvý, kto ho ohodnotí.

  Aké máš skúsenosti s Western Union?