Čo všetko môžeš robiť s Neteller účtom?

od | 8 okt 2022 | internetové peňazenky

Neteller je digitálna peňaženka, s ktorou spravuješ peniaze jednoducho, rýchlo a bezpečne. Je jednou z najdôveryhodnejších internetových peňaženiek na trhu. Využívajú ju predovšetkým kasínoví hráči, tipéri a investori.

Ponúka toho ale omnoho viac. Môžeš s ňou vykonávať rýchle medzinárodné prevody, nakupovať kryptomeny a platiť na internete aj v kamenných predajniach. Platby s Neteller účtom sú okamžité a bezplatné. Na zabezpečenie účtov a ochranu klientov spoločnosť využíva najmodernejšie nástroje a prísne bezpečnostné opatrenia.

Kde sa dá použiť Neteller účet? Ako prebieha registrácia? Aké poplatky očakávať? Táto recenzia na Neteller obsahuje všetko, čo na začiatok potrebuješ vedieť.

Aké sú historické míľniky spoločnosti?

Značka Neteller bola založená v roku 1999 v Kanade. Svoje služby aktuálne ponúka pod britskou licenciou FCA. Spočiatku sa zameriavala hlavne na hazard, ktorý v roku 2000 tvoril 85% jej transakcií. Veľkým míľnikom pre spoločnosť bol rok 2015, kedy došlo k zjednoteniu Netelleru so Skrill Group. V súčasnosti patria obe internetové peňaženky pod spoločnosť Paysafe Group. Momentálne má Neteller viac ako 23 miliónov klientov vo viac ako 200 krajinách po celom svete.

Čo všetko môžeš robiť s Neteller účtom?

Platby za tovar a služby na internete

Dobi si účet v kasíne alebo u brokera, zaplať za internetové služby alebo si nakúp vo svojom obľúbenom obchode. Neteller akceptujú tisícky obchodníkov na internete. Platby sú okamžité. Nepotrebuješ bankový účet ani kartu, pretože transakcie s Neteller realizuješ s tvojimi prihlasovacími údajmi do e-peňaženky.

Medzinárodné prevody peňazí

Prevod peňazí cez Neteller je tak jednoduchý, dokonca aj ten medzinárodný! S Neteller účtom môžeš posielať a prijímať peniaze aj na koniec sveta vo viac ako 20 menách. Stačí poznať email prijímateľa a spraviť pár kliknutí a je to.

Obchodovanie s kryptomenami

Plánuješ nakupovať a predávať kryptomeny? Ďalší účet už nepotrebuješ, pretože Neteller ti to umožní. Okamžitá výmena fiat meny za kryptomenu a opačne je možná bez ďalšieho účtu a overenia. Ak vlastníš krypto, môžeš ich aj posielať iným majiteľom Neteller účtu. Najlepšie na tom je, že všetky tvoje krypto nákupy sa rátajú do VIP programu Neteller.

Spravovať vlastné financie s digitálnou peňaženkou

Neteller môžeš využívať na ukladanie, posielanie aj prijímanie peňazí. S tvojou digitálnou peňaženkou máš neobmedzený prístup k účtu a všetkým pohybom na ňom. Vďaka tomu budeš mať prehľad o svojich financiách a jednoduchý prístup k tvojim peniazom pohodlne z mobilu alebo cez počítač. Všetky finančné prostriedky uložené na Neteller účte sú zabezpečené. Za aktívne používanie Neteller účtu dokonca získavaš benefity v ich vernostnom programe Neteller Knect.

Vyberať peniaze kdekoľvek na svete s predplatenou kartou Mastercard

Predplatená karta Net+ Mastercard poskytuje plnohodnotné využitie účtu aj mimo online priestoru. Využi ju na platby v obchodoch alebo na výbery z automatov po celom svete. Môžeš ju použiť aj na internete u obchodníkov, ktorý neakceptujú Neteller. Svoju peňaženku nechajte pokojne doma, pretože NET+ karta je dostupná aj v digitálnej podobe.

Ako sa zaregistrovať a overiť Neteller účet?

Otvorenie Neteller účtu je rýchle, jednoduché a bezplatné. Pri registrácii je potrebné zadať meno, krajinu, menu účtu a prihlasovanie údaje. Ak chceš získať plnohodnotný prístup k účtu a zvýšiť svoje limity na transakcie, máš možnosť si overiť účet. Overenie Neteller účtu pozostáva z vkladu na e-peňaženku, overenia OP a tvojej fotografie a na záver overenia adresy. Celý proces opisujeme v článku Registrácia a overenie Neteller účtu.

Poplatky a limity na Neteller účtoch

Podobne ako iné digitálne peňaženky, aj Neteller si za svoje služby účtuje poplatky. Ide však o jedny z najnižších poplatkov na trhu. Skvelou správou je, že limity a poplatky v Neteller vieš znížiť alebo sa im úplne vyhnúť aktívnym využívaním účtu. Mnoho základných služieb je pre majiteľov Neteller účtu bez poplatku. Najbežnejšie poplatky uvádzame nižšie. Mal by si však vedieť, že téma poplatkov v Neteller je veľmi obšírna a často sa mení. Pre najaktuálnejšie informácie odporúčame sledovať našu stránku Poplatky a limity v Neteller alebo oficiálny web spoločnosti.

 • Vedenie účtu – zadarmo (ak na účte dôjde k aspoň jednému prihláseniu alebo transakcii za obdobie 6 mesiacov)
 • Platby u obchodníkov – zadarmo
 • Okamžité prevody peňazí – zadarmo pre úroveň VIP Silver a vyššie
 • Prvé vydanie predplatenej karty NET+ – zadarmo pre úroveň VIP Silver a vyššie
 • Vklady na Neteller účet – spoplatnené
 • Výbery z Neteller účtu – spoplatnené
 • Crypto obchody – spoplatnené

Bezpečnosť a ochrana pre podvodmi

Neteller, ako poskytovateľ finančných služieb, je povinný tvoje financie zabezpečiť pred možným zneužitím. Prvým krokom k bezpečnému účtu je silné a unikátne heslo.

Na ochranu tvojich peňazí máš k dispozícii aj dodatočné ochranné prvky, ako Secure ID. Secure ID je 6-miestny číselný kód, ktorý si nastavíš pri otváraní účtu. Neteller ťa o tento kód požiada pri prihlasovaní a vykonávaní transakcií.

Kvôli zvýšenej bezpečnosti ti môžu niekedy poslať aj jednorazový kód cez SMS alebo email. Keďže Neteller využíva tvoj email a telefónne číslo na dodatočné overenie pri prihlasovaní a transakciách, je veľmi dôležité, aby boli tieto údaje aktuálne.

Ďalšie opatrenia, ktoré spoločnosť využíva na zabezpečenie tvojich osobných informácií a financií, sú:

 • najmodernejšie technológie na šifrovanie citlivých údajov
 • vysoké zabezpečenie dátového centra
 • monitorovanie účtov klientov a transakcií automatizovanými systémami alebo skutočnými agentmi 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • nepretržitá zákaznícka podpora

Platobné metódy na dobitie a výber z Neteller účtu 

Neteller akceptuje rôzne spôsoby na dobitie internetovej peňaženky. Medzi najpoužívanejšie metódy vkladov patria:

 • bankový prevod
 • okamžitý prevod prostredníctvom Rapid Transfer
 • bankové karty Visa a Mastercard
 • predplatená karta Paysafecard
 • hotovosť cez Paysafecash

Výbery financií z Neteller účtu sú na Slovensku možné prostredníctvom:

 • bankového prevodu
 • prevodu na Skrill účet

Hotovosť na Neteller účte vieš použiť aj na platby na internete, posielanie peňazí na iný Neteller účet, výbery hotovosti s kartou Net+. Účty a karty, z ktorých posielaš peniaze na svoj Neteller účet musia byť na tvoje meno. Platí to aj v prípade výberov.

Mobilná aplikácia Neteller

Používatelia internetovej peňaženky majú k dispozícii aj mobilnú aplikáciu Neteller. Dostupná je pre zariadenia so systémom Android a iOS. Bezplatne si ju stiahneš v obchode s aplikáciami alebo na webe spoločnosti. Aplikácia nie je dostupná v slovenčine. Je rýchla, bezpečná, má jednoduché rozhranie a získaš s ňou prístup k službám, na ktoré si zvyknutý:

Čo umožňuje mobilná aplikácia Neteller

  • vklady a výbery z Neteller účtu
  • platby na internete
  • posielanie a prijímanie peňazí
  • prístup k službám predplatenej karty
  • bezpečné online transakcie
  • nákup a predaj kryptomien
  • prehľad o stave a histórií účtu
  • možnosť overiť účet

  Zákaznícka podpora Neteller

  Neteller pre svojich klientov pripravil rozsiahlu sekciu s najčastejšími otázkami. Odpovede sú prehľadne usporiadané podľa témy. Zákaznícka podpora od Neteller je dostupná v angličtine, nemčine a ďalších svetových jazykoch. K dispozícii máš aj nepretržitý živý chat s inteligentným robotom Leom, ktorý vie poradiť pri problémoch s prihlásením, overením a platbami. Pre priamy kontakt odporúčame ísť na stránku “support” a do vyhľadávača zadať “phone”. Tam uvidíš číslo podpory na telefóne a kontaktný formulár, ak chceš spoločnosť kontaktovať emailom. Neteller má viac telefónnych čísel, pre Slovensko je potrebné zavolať na medzinárodné číslo: +44 20 3308 9525. Telefonická podpora je dostupná od pondelka do piatka v čase 9:00 – 18:00.

  Podobné príspevky

  0 komentárov