Registrácia a overenie Neteller účtu krok za krokom

od | 13 okt 2022 | internetové peňazenky

Registrácia a overenie Neteller účtu nie sú vôbec časovo náročne, ani komplikované. Ak chceš vlastniť a využívať Neteller účet naplno, týmto procesom sa nevyhneš. V tomto článku ťa prevedieme celý procesom založenia Neteller účtu, od samotnej registrácie, cez typy Neteller účtov, až po povinné overenie.

Ako si založiť Neteller účet?

Otvorenie Neteller účtu je veľmi jednoduché. Celý proces ti zaberie menej ako 5 minút:

1.Vyplnenie registračného formulára

Najskôr musíš vyplniť registračný formulár. Dostaneš sa k nemu cez tlačidlo v tejto Neteller recenzii alebo priamo cez tento link. Vo formulári vypĺňaš tvoje meno, priezvisko, emailovú adresu, heslo, krajinu bydliska a vyberáš si menu Neteller účtu. Vyber si menu, ktorú využívaš na platby najčastejšie, aby si sa vyhol poplatkom za konverziu. Pri vytváraní hesla mysli na to, že ide o tvoje financie. Použi jedinečné a dostatočne bezpečné heslo. Po vyplnení všetkých potrebných údajov klikni na tlačidlo Register.

2. Doplnenie chýbajúcich osobných údajov

Z legislatívnych dôvodov ťa Neteller vyzve o ďalšie osobné údaje a dokumenty, ktoré potvrdia tvoju identitu, bydlisko a vlastníctvo bankového účtu, ktorý chceš prepojiť s Neteller účtom. Po prihlásení doplň ešte tvoj dátum narodenia, pohlavie, adresu a telefónne číslo.

3. Overenie telefonného čísla a e-mailu

Po potvrdení chýbajúcich údajov ti Neteller pošle SMS správu s PIN kódom, ktorý je potrebné zadať do príslušného poľa. Takisto ti pošle ďalší PIN na email. Zadaním týchto PIN kódov si overí tvoje telefónne číslo a e-mail.

4. Zabezpečenie tvojho Neteller účtu

Po overení telefónu a e-mailu ťa Neteller vyzve k vytvoreniu bezpečnostného kódu, tzv. secure ID. Ide o 6-ciferný kód, ktorý si volíš sám. Secure ID má zvýšiť zabezpečenie tvojho Neteller účtu. Tento kód od teba môže žiadať pri prihlasovaní do internetovej peňaženky, posielaní alebo výbere peňazí.

5. Tvoje osobné Neteller ID

Po úspešnom vytvorení účtu ti Neteller vytvorí osobné ID, tzv. Account ID. Ide o 12-číselné jedinečné číslo, ktoré nie je možné zmeniť. Budeš ho využívať pri komunikácii so zákazníckou podporou. Tvoje Account ID nájdeš v nastaveniach e-peňaženky.

Ako si overiť Neteller účet?

Overenie účtu je proces, ktorému sa nevyhneš pri využívaní žiadnej finančnej služby. Internetová peňaženka Neteller je povinná vykonať procedúru KYC (Know Your Customer), ktorá má zabrániť podvodom. Tvoje povinnosti voči tomuto overeniu sú iba doložiť povinné dokumenty, ktoré Neteller použije výlučne na účely overenia. Ich nahratie do Neteller účtu ti zaberie iba pár minút. Neteller dokumenty spracuje do 24 hodín. Po overení môžeš plnohodnotne využívať tvoju e-peňaženku.

Overenie môžeš podstúpiť ihneď po vytvorení Neteller účtu. V nastaveniach tvojho účtu vyhľadaj kolónku “verification”. Najskôr je potrebné spraviť povinný vklad aspoň 5 eur. Potom je potrebné nahrať fotku prednej a zadnej strany tvojho občianskeho preukazu a jednu selfie. Nakoniec je potrebné overiť adresu. Môžeš na to použiť napríklad výpis účtu za byt či telefón. Dokument nesmie byť starší ako 90 dní. Overenie môžeš podstúpiť cez web alebo mobilnú aplikáciu Neteller.

Aké typy Neteller účtov poznáme?

Neteller účty sa skladajú z troch stupňov, pričom každý stupeň účtu ti dá iné funkcie a benefity. Typ účtu si nemôžeš vybrať sám. Neteller ti ho pridelí automaticky podľa toho, ako svoju e-peňaženku využívaš:

Účet Neteller Standard

  • Účet Standard je predvolená úroveň, s ktorou začína každý nový klient Netelleru. Tento účet budeš mať dovtedy, kým nesplníš podmienky na druhý stupeň účtu.

Účet Neteller True

  • Po účte Standard nasleduje účet True. Ten získajú overení zákazníci, ktorí uskutočnili aspoň jeden úspešný vklad prostredníctvom bankovej karty alebo bankového účtu, stiahli si mobilnú aplikáciu a prihlásili sa do nej. Ak už vlastníš účet Neteller True, nemôžeš sa vrátiť k úrovni Standard. Ako majiteľ Neteller True účtu získaš nižšie poplatky za prevody peňazí.

Účet Neteller VIP

  • Najvyšším stupeň je účet VIP, ktorý má zároveň aj najťažšie podmienky na jeho získanie. VIP klientmi sa stanú iba tí, ktorí svoju Neteller peňaženku využívajú skutočne naplno. S VIP účtom máš prístup vo vernostného programu a k VIP odmenám. VIP program má štyri úrovne a kopu benefitov. Získaš s ním napríklad bezplatnú predplatenú Net+ kartu a bezplatné prevody medzi Neteller účtami. VIP benefitom a VIP programu sme sa venovali v samostatnom článku Neteller VIP program.

Podobné príspevky

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill uľahčuje prístup k účtu e-peňaženky a používanie služieb. Skrill ju prvykrát uviedol na trh v roku 2013. Odvtedy ich appka prešla viacerými vylepšeniami a v telefóne ju má stiahnutú až viac ako 5 miliónov užívateľov. Je dostupná pre operačné...

Neteller VIP program

Neteller VIP program

Internetová peňaženka Neteller ponúka jeden z najatraktívnejších VIP programov na trhu s e-wallets. Neteller VIP program bol vytvorený pre tých, ktorú chcú svoj overený Neteller účet využívať naplno. Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a...

0 komentárov