Ako bezpečne platiť online bez karty a zdieľania bankových údajov

od | 22 okt 2023 | internetové peňazenky

Pri platbách alebo nákupoch online mnohí Slováci uprednostňujú platbu bankovou kartou. Ak nakupuješ online, vždy existuje určité riziko, že k tvojim platobným informáciám získajú prístup zlodeji alebo hackeri a použijú ich na neautorizované platby. Vedel/-a si, že existujú alternatívne spôsoby platby na internete, ktoré nevyžadujú, aby si pri platbe musel/-a zdieľať akékoľvek bankové údaje? Dnes ti predstavíme bezpečnú a jednoduchú metódu, ako bezpečne platiť online bez karty a zdieľania bankových údajov. Ak si zvyknutý/-á nakupovať v hotovosti alebo ak sa bojíš použiť bankový účet alebo bankovú kartu na online nákupy, toto riešenie bude pre teba ideálne.

Čo sa dozvieš:

Bezpečný spôsob, ako platiť na internete bez bankového účtu a karty

Chceš nakupovať online bezpečnejšie a bez použitia bankového účtu? Skrill je najstaršou a najpoužívanejšou digitálnou peňaženkou na svete, ktorú si za posledné roky obľúbilo aj mnoho Slovákov. Platby s internetovou peňaženkou Skrill sú bezpečné, a to z viacerých dôvodov. Pri platbách nezadávaš svoje osobné ani bankové údaje. Platbu realizuješ prihlásením sa do svojho Skrill účtu, a to prostredníctvom e-mailu a hesla. Pred platbou ťa Skrill ešte vyzve, aby si zadal/-a overovací kód. 

Fyzická alebo virtuálna predplatená karta Skrill Mastercard je šikovný spôsob, ako sa vyhnúť zdieľaniu údajov svojej bankovej karty na internete. Ak na internetové platby použiješ Skrill Mastercard, peniaze budú stiahnuté z tvojho zostatku na e-peňaženke. V prípade straty alebo odcudzenia karty ju vieš okamžite zablokovať priamo v účte. Pokiaľ budeš svoje prihlasovacie údaje do Skrill účtu držať v súkromí, je nepravdepodobné, aby sa ti do účtu dostala cudzia osoba.

Zisti, na čo všetko sa dá využiť Skrill účet.

Ako platiť cez Skrill, ak je ewallet medzi platobnými metódami obchodníka?

  1. V pokladni obchodníka si spomedzi dostupných metód vyberieš Skrill. 
  2. Budeš vyzvaný/-á, aby sa prihlásil/-a do svojho Skrill účtu. Zadáš e-mail a heslo do Skrill účtu. 
  3. Ak máš na svojom Skrill účte zostatok, Skrill ti stiahne platbu z neho. Ak nemáš dostatok kreditu vo svojej digitálnej peňaženke, môžeš si vybrať platbu iným spôsobom, ktoré Skrill ponúka.
  4. Následne platbu potvrdíš kliknutím na tlačidlo “zaplatiť”. 
  5. Z bezpečnostných dôvodov ti Skrill pošle 6-miestny overovací kód na tvoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu, kde zároveň potvrdíš platbu PIN kódom. 
  6. Takáto platba cez Skrill prebehne okamžite.

Ako platiť cez Skrill na internete, ak obchodník ewallet neakceptuje?

Ak online obchodník nemá Skrill medzi podporovanými platobnými metódami a z platobného procesu chceš vynechať banku, môžeš za svoj online nákup zaplatiť bezpečne aj bez bankovej karty alebo bez zrealizovania prevodu. Ak obchodník akceptuje karty Mastercard, riešením je predplatená karta Skrill Mastercard. V takom prípade už pri platbe nezadávaš svoje prihlasovacie údaje do Skrillu, ale údaje predplatenej karty, rovnako ako pri platbách bankovou kartou. Aj v tomto prípade však pri platbe na internete nezdieľaš svoje bankové údaje.

Sú online platby kartou Skrill bezpečné?

Platiť kartou Skrill na internete je bezpečné. Na to, aby platba prebehla, musí prejsť zabezpečením 3D Secure. Skrill ti pošle unikátny overovací kód sms-kou alebo ako upozornenie na mobile, ktoré potvrdíš priamo v aplikácii Skrillu. Ak kartu prepojíš s mobilnou peňaženkou Apple Pay alebo Google Pay, informácie o tvojej karte budú pred obchodníkmi skryté.

Suma za nákup na internete bude stiahnutá priamo z tvojho zostatku na účte e-peňaženky. Platby kartou Skrill Mastercard sú bezplatné. Ak dochádza k menovej konverzii, Skrill účtuje poplatok za výmenu meny, ktorý by ti účtovala aj tvoja banka. Pre ešte pohodlnejšie a bezpečnejšie platby, si môžeš kartu prepojiť aj s mobilnou peňaženkou. Viac tipov, ako zjednodušiť platby kartou Skrill, nájdeš v závere tohto článku.

Čo v prípade, že nemáš na Skrill účte dosť peňazí? Takto si dobiješ Skrill účet

V prípade, že nemáš na Skrill účte dosť peňazí, stále môžeš platiť so svojou digitálnou peňaženkou. Digitálnu peňaženku Skrill si dobiješ jednoducho, väčšinou okamžite, tvojou preferovanou metódou. Ak potrebuješ zaplatiť okamžite, môžeš si vybrať, že ti Skrill sumu strhne z platobnej karty. Ďalšie možnosti okamžitého dobitia sú predplatená karta Paysafecard alebo dobitie ewallet v hotovosti na vybraných miestach v spolupráci s Paysafecash. Všetky tieto metódy sú však spoplatnené. Poslednou možnosťou je bankový prevod. Ten je bezplatný, ale peniaze na tvoju digitálnu peňaženku dorazia o pár dní neskôr.

Tri tipy, ako si zjednodušiť platby cez Skrill

  • Tip 1: Ak u obchodníka nakupuješ pravidelne a dôveruješ mu, môžeš ho zaradiť medzi dôveryhodných prijímateľov. Skrill ťa pri budúcich platbách tomuto obchodníkovi nebude žiadať o overovací kód a platba cez Skrill bude mať o jeden krok menej.
  • Tip 2: Nechce sa ti pri každej platbe zadávať prihlasovacie údaje? Skrill účet ponúka dobrovoľnú funkciu “zapamätaj si ma”, ktorá zrýchli a zjednoduší tvoje platby na internete. Môžeš si ju aktivovať u obchodníka počas platby. Prvá platba si však vyžaduje prihlásenie. Po aktivácii môžeš z toho istého zariadenia a prehliadača platiť so Skrill bez prihlásenia u všetkých obchodníkoch, ktorí akceptujú Skrill. Túto funkciu odporúčame aktivovať iba na zariadení, do ktorého máš prístup iba ty. Určite rozumieš, prečo, to odporúčame. Ak ju nezrušíš ty skôr, funkcia sa po 6 mesiacoch automaticky deaktivuje.
  • Tip 3: Ďalší spôsob, ako si zrýchliť Skrill platby a vyhnúť sa potrebe zadávať pri každej platbe overovací kód, je označiť svoje zariadenie za dôveryhodné. Pri najbližšom prihlasovaní sa do Skrill účtu označ možnosť “nepýtať sa ma znovu na tomto zariadení”. Dôveryhodné zariadenia môžeš kedykoľvek odstrániť priamo na svojom účte (dostupné iba cez webový prehliadač, nie aplikáciu) v sekcii Nastavenia – Bezpečnosť – Dôveryhodné zariadenia.

Zhrnutie

Platením e-peňaženkou na internete chrániš svoj bankový účet pred potenciálnym zneužitím. Použiť digitálnu peňaženku na online platby je skutočne jednoduché. Skrill nájdeš ako platobnú metódu na viac ako 100 internetových stránkach. Najčastejšie ide o stránky so zábavou. Ak predajca neponúka Skrill medzi platobnými metódami, stále môžeš na nákup použiť svoj Skrill účet, a to tak, že na nákupy v e-shopoch použiješ platobnú kartu Skrill. Tvoje súkromné informácie nebudú počas nákupu odhalené iným stranám. Postup na zaplatenie prostredníctvom Skrill sa líši podľa toho, či ju obchodník má medzi platobnými metódami alebo platíš kartou Skrill. Oba spôsoby sú spoľahlivé a jednoduché metódy, ako bezpečne platiť online bez karty a zdieľania bankových údajov.

Podobné príspevky

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill a jej funkcie

Mobilná aplikácia Skrill uľahčuje prístup k účtu e-peňaženky a používanie služieb. Skrill ju prvykrát uviedol na trh v roku 2013. Odvtedy ich appka prešla viacerými vylepšeniami a v telefóne ju má stiahnutú až viac ako 5 miliónov užívateľov. Je dostupná pre operačné...

Neteller VIP program

Neteller VIP program

Internetová peňaženka Neteller ponúka jeden z najatraktívnejších VIP programov na trhu s e-wallets. Neteller VIP program bol vytvorený pre tých, ktorú chcú svoj overený Neteller účet využívať naplno. Nadobudnutím jednej zo 4 VIP úrovní si odomkneš lacnejšie vklady a...